LINK

Mini ciągniki. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

Miniciągniki to niewielkie traktorki, które mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie, zarówno w rolnictwie, jak i w wielu innych miejscach. Gwarantują one łatwe prowadzenie i wykonywanie manewrów, nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni, co sprawdza się szczególnie w mniejszych gospodarstwach, jak i tych których grządki i krzewy uprawne są niewielkich rozmiarów. Dokładne wykorzystanie zależy tak naprawdę od doposażenia naszego ciągnika w dodatkowy osprzęt. Dowiedzmy się więc co zyskamy decydując się na taką maszynę.

Kompatybilność z kosiarkami

W przypadku większości miniciągników zauważalne jest, że sprawnie współpracują one z większością kosiarek – takich które doskonale radzą sobie właściwie w każdych warunkach, w przeciwieństwie do zdecydowanie mniej uniwersalnych kosiarek samojezdnych.

Glebogryzarki na wyposażeniu ciągnika

Doposażenie naszego miniciągnika w specjalną glebogryzarkę sprawi, że będziemy mogli szybko, głęboko i skutecznie pielić glebę. Takie prace wykonuje się przede wszystkim przed pierwszym wysiewem.

Rozsiewacze i opryskiwacze

Kolejną opcją jest wyposażenie miniciągnika w rozsiewacze i opryskiwacze. Dzięki takim akcesoriom skutecznie będziemy nawozić poszczególne areały, jak również przeprowadzimy sprawne opryski.

Poza sezonem

Jednak miniciągniki to nie tylko zastosowanie na polu. Nawet w gospodarstwie mogą się one przydać niemal o każdej porze roku. Przykładowo zimą zamontowanie odpowiedniej łopaty z przodu pozwoli nam na skuteczne i szybkie odśnieżanie dróg dojazdowych. Na te niewielkie traktorki powszechnie decydują się również sadownicy, gdyż dzięki ich gabarytom mogą skutecznie i szybko przemieszczać się pomiędzy drzewami.

Niewielki rozmiar miniciągników oraz szeroki wachlarz możliwego doposażenia sprawia, że ich wykorzystanie jest bardzo szerokie. Można stosować się na mniejszych i większych areałach ziemskich, decydują się na nie mali i więksi rolnicy i sadownicy, ale również osoby prywatne posiadające kawałek ziemi, gdyż znacznie ułatwiają i przyspieszają one pracę i przemieszczanie się.