LINK

Maszyny stosowane w pracach sadowniczych

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie prowadzić dużych upraw rolnych bez niezbędnych do tego sprzętów. Wprawiony sadownik wie, że należy zadbać o nowe technologie w swoim gospodarstwie, aby uprawa ziemi była jak najbardziej wydajna. Wśród maszyn wykorzystywanych w nowoczesnych gospodarstwach rolnych znajdziemy m.in. agregaty uprawowe, opryskiwacze i rozsiewacze do nawozu.

Agregaty uprawowe i agregaty uprawowo-siewne

Agregaty uprawowe i agregaty uprawowo-siewne można nazwać swego rodzaju hybrydami. Jest to połączenie kultywatora, brony oraz glebogryzarki. Projektanci maszyn rolniczych starają się zapewnić możliwość adaptowania urządzeń do własnych potrzeb i elastycznego łączenia maszyn, zachowując komfort i intuicyjność użycia dla rolnika. Dzięki własnemu agregatowi zyskujemy nie tylko wielofunkcyjne urządzenie, które ułatwi codzienną pracę przez wiele lat. Oszczędzamy również na paliwie, ponieważ nie musimy pokonywać zbędnych kilometrów, aby wymienić sprzęt rolniczy. 

Opryskiwacz 

Niezastąpionym sprzętem w każdym gospodarstwie rolnym jest opryskiwacz sadowniczy. Dla małych powierzchni uprawnych polecane są opryskiwacze zawieszane, które zaczepiamy na traktorze, natomiast w przypadku większych gospodarstw rolnych najlepszym wyborem będą opryskiwacze samojezdne, które znacznie optymalizują czas i komfort pracy na dużym terenie. Wyróżnia je konstrukcja nadwozia i wyjątkowy wygląd maszyny. 

Rozsiewacz do nawozu 

Rozsiewacze do nawozów (często nazywane również siewnikami nawozu) są bardzo istotne, jeśli chcemy, aby nasz plon był wydajny. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę siewników różniących się zarówno wielkością, jak i dostępnymi funkcjami. Część z nich posiada komputer automatycznie dozujący ilość nawozu oraz nawigację GPS. Takie udogodnienia technologiczne znacznie ułatwiają i usprawniają pracę.