LINK

Cechy dobrego używanego ciągnika rolniczego

Dobry, używany ciągnik rolniczy to przede wszystkim ciągnik, który nie jest nadmiernie wyeksploatowany. Powinien działać sprawnie i bezawaryjnie, a żadna jego część nie powinna być poluzowana czy zużyta. To jednak nie wszystko. Jakimi jeszcze cechami powinien charakteryzować się dobry, używany ciągnik rolniczy, dowiesz się, czytając nasz wpis.

Moc silnika

Moc używanego ciągnika rolniczego musi być dopasowana do wielkości pola. Przykładowo na pole o wielkości 20-50 hektarów wystarczy ciągnik o mocy 80-100 KM. Pamiętajmy także, aby dopasować moc silnika do wymagań osprzętu, który zamierzamy zainstalować oraz do rodzaju wykonywanych prac polowych.

Zwracajmy uwagę na ten parametr zwłaszcza w przypadku ciągników używanych. Często bowiem skuszeni niską ceną, kierujemy się jedynie kryterium finansowym, tymczasem moc ciągnika sprawdzać należy w pierwszej kolejności. Od wydajności maszyny zależeć bowiem będzie komfort naszej pracy oraz jej efektywność.

Hydraulika

Kolejnym kryterium wyboru ciągnika będzie posiadanie przez niego wyjść hydraulicznych oraz wałka odbioru mocy. Dzięki temu przyłączymy do niego inne maszyny, niezbędne w pracy w gospodarstwie: pług, agregat uprawowo-sienny, rozsiewacz czy kosiarkę.

Pamiętajmy, że „używany” nie oznacza „gorszy”, dlatego weryfikując wybraną maszynę, weryfikujmy te same elementy, które bralibyśmy pod uwagę, kupując nowy ciągnik.

Marka

Bardzo często w ofercie rolniczych maszyn używanych znajdziemy ciągniki rolne od najlepszych, światowych producentów oraz najlepszych, globalnych marek. Warto wybierać właśnie je, nie tylko ze względu na bardzo dobrą jakość tego typu maszyn. Najlepsi producenci bowiem dbają o komfort pracy użytkowników ciągników, zaopatrując je w klimatyzację, ergonomiczne fotele czy przyjazny panel użytkowania. Dzięki temu maszyny te są bezawaryjne, efektowne, solidne, wytrzymałe, a jednocześnie komfortowe i doskonale nadające się do wielogodzinnej pracy w dużych i małych gospodarstwach rolnych.